
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1.05 nF |
| Voltage Rating (DC) | 45 V |
| Tolerance | 10 % |
| Diameter | 7 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 35 V |
| Depth | 3.9 mm |
| Thickness | 3.9 mm |
| Lead Pitch | 5 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Lead Length | 30 mm |
| Lead/Base Style | Radial |
| Max Voltage Rating (DC) | 45 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 11 months ago) |
| Clamping Voltage | 110 V |
| Varistor Voltage | 56 V |
| Max Voltage Rating (AC) | 35 V |
| Max Surge Current | 250 A |
| Energy | 2.5 J |
| Clamping Current | 2.5 A |
| Voltage Tolerance | 10 % |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Peak Surge Current | 250 A |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
